Wybierz spółkę
Świetny występ Polaków w Zakopanem
14.01.2013
Świetny występ Polaków w Zakopanem
Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem, którego Oficjalnym Sponsorem była Grupa Azoty, zakończył się znakomicie dla polskiej reprezentacji.

Nasi skoczkowie zarówno w turnieju drużynowym, jak i w zmaganiach indywidualnych zajęli bardzo wysokie lokaty na listach rankingowych.

W odbywającym się 11 stycznia konkursie drużynowym, reprezentanci Polski otarli się o zwycięstwo, oddając siedem niezwykle dalekich skoków. Pomimo bardzo dobrych rezultatów, ostatecznie Polacy uplasowali się na drugim miejscu, a wyprzedzili ich Słoweńcy. Osiągnięty wynik nie pozostawia wątpliwości – tegoroczny występ Polaków w Zakopanem to jeden z najlepszych wyników w drużynowych zawodach Pucharu Świata w wykonaniu naszych skoczków!

W drugim dniu sportowych zmagań w Zakopanem (12 stycznia) aż siedmiu polskich skoczków zdobyło punkty. Pierwsze miejsce udanymi skokami wywalczył sobie Norweg Anders Jacobsen, tuż za nim uplasował się jego rodak oraz Anders Bardal. Na najniższym stopniu stanął Kamil Stoch, który prowadził po pierwszej serii. Bardzo dobry występ zanotował również Maciej Kot, który ostatecznie zajął znakomite piąte miejsce, po raz czwarty w tym sezonie wskakując do czołowej dziesiątki. Piotr Żyła – zawodnik, którego indywidualnym partnerem jest Grupa Azoty zajął tym razem 18. pozycję. Kolejni reprezentanci Polski zajęli kolejno miejsca 20. – Jan Ziobro, 21. – Stefan Hula, 23. – Aleksander Zniszczoł i 29. – Krzysztof Miętus.

Grupa Azoty – Główny Partner Polskiego Narciarstwa – gratuluje zawodnikom osiągniętych wyników i życzy dalszych sukcesów.