Grupa Kapitałowa Grupa Azoty
Wybierz spółkę
Srebrny medal siatkarzy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
22.04.2013
Wspierani przez Grupę Azoty, siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wywalczyli srebrny medal w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2012/2013!

W ostatnim, decydującym o zdobyciu złotego medalu meczu, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu lepsi okazali się siatkarze Asseco Resovia Rzeszów. Goście obronili tytuł wywalczony przed rokiem.

Pierwszy set dobrze rozpoczęli gospodarze. Siatkarze ZAKSY – dzięki skutecznej zagrywce i obronie – prowadzili 9:6, jednak ekipa z Podkarpacia doprowadzała do remisu. Następnie kędzierzynianie „odskakiwali” na dwa punkty (9:9, 14:12, 16:16, 22:20). Goście wykorzystali błędy ZAKSY przy dwóch piłkach kończących i to oni odnieśli zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie dnia lepsi okazali się gospodarze, którzy doprowadzili do remisu. Siatkarze ZAKSY w tej części spotkania punkty zdobywali głównie dzięki  trudnym zagrywkom i skutecznym blokom.

Trzeci i czwarty set zakończył się zwycięstwem Resovii. W trzeciej odsłonie, od stanu 7:7, podopieczni Andrzeja Kowala objęli prowadzenie, które systematycznie powiększali. W końcówce trzeciej partii skuteczność w ataku odzyskał Zbigniew Bartman, ale także na słowa uznania zasłużyli środkowi  przyjezdnych.  Na początku czwartego seta ZAKSA prowadziła 5:2, jednak wraz z upływem czasu inicjatywę przejęli siatkarze Asseco, którzy utrzymali ją do końca seta.

Spółka wchodząca w skład Grupy Azoty – Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. – jest większościowym udziałowcem ZAKSA S.A. oraz sponsorem tytularnym. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (26:28, 25:14, 17:25, 19:25)

ZAKSA: Zagumny, Gladyr, Fonteles, Rouzier, Wiśniewski, Ruciak, Gacek (libero) oraz Pilarz, Możdżonek, Kapelus, Nogueira, Witczak, Pilarz

Resovia: Tichacek, Kosok, Achrem, Bartman, Nowakowski, Lotman, Ignaczak (libero) oraz Perłowski, Dobrowolski, Schoeps

MVP spotkania: Olieg Achrem